Facebook'tan Clickbank İçin Trafik Sağlama Yöntemi

Facebook'tan Clickbank İçin Trafik Sağlama Yöntemi

Yorumları Oku
https://www.onlineparakazanma.net/p/sss_26.html  https://www.onlineparakazanma.net/p/sss_26.html  https://www.onlineparakazanma.net/p/iletisim_26.html
Facebook'tan Clickbank İçin Trafik Sağlama Yöntemi
Başlığı gören "ya engelli değil mi?" diye sorabilir. Evet haklısınız sizin de bildiğiniz gibi Facebook Clickbank gibi satış ortaklığı linkleri veren çoğu havuz sistemini engelliyor. Mantık olarak adam size bedavadan para kazandırmam diyor yani. Peki bunun çözümü var mı? Elbette internet dünyasında çözümsüz sorun neredeyse yoktur. Bu yazımda da sizlere rehber olması amacı ile Facebook'tan Clickbank için trafik sağlama yöntemi hakkında bilgi vereceğim. Başlıklar halinde sıfırdan nasıl trafik sağlayabiliriz bir bakalım.

Facebook'tan Clickbank İçin Trafik Sağlama Hazırlık Aşaması

Bu yöntem için birden fazla Facebook hesabı olması faydalı olacaktır. Sistemi kurmadan önce çalıştığını görmek adına tek bir hesapta işinizi görecektir. Facebook hesabınızın hazır olduğunu düşünerek devam edelim. 
İkinci aşama ise Clickbank hesabınız yok ise hemen üyelik oluşturmak olmalıdır. Bunun için Clickbank Üyelik Formu'na tıklayıp doldurun. Ben burada örnek olması açısından Clickbank'tan söz ettim. Ancak yukarıda da belirttiğim gibi bir çok sistem engellendiği için aynı yöntemi onlar için kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Kısaca bu yöntemi yasaklı olan tüm linkler için kullanabilirsiniz. Bundan sonra ise ürün seçimine geliyoruz.
Ürün seçimi için size tavsiyem ek satış içeren ürünler seçmenizdir. Konu olarak genelde sağlık ve internet kazançları üzerine seçerseniz satılması daha kolay olmaktadır. Bunun için dilediğiniz ürünü analiz edin ve satış için hedefleyin. Bu aşamaya kadar ürünümüzü seçtik ve sıra geldi satış sayfası hazırlamaya.

Clickbank Ürünü İçin Satış Sayfası Hazırlama

Facebook Clickbank linkini engellediği için linki paylaşamadığımızı biliyoruz. Bu durumda ise çözüm basit bir tanıtım sayfası hazırlamak ve bu sayfanın linkini Facebook üzerinden dağıtmak olacaktır. Sayfamızı hazırlamak için Google Dokümanlar sistemini kullanacağız. Bu sistemi kullanmak için bir gmail hesabınızın olması gerekli. Eğer yoksa hemen gmail.com adresinden bir hesap oluşturabilirsiniz.
Gmail hesabınız sayesinde buradan tıklayarak Google Dokümanlar sistemine giriş yapın. Karşınıza çıkan şablonlardan birini veya boş olanı seçin. Önünüze gelen sayfaya seçtiğiniz ürün ile ilgilli açıklayıcı içerik ve görsel ekleyin. İçeriğin içinde de linkleme yapın. Clickbank linklerinizi maskelemek için bit.ly gibi kısaltma servislerini kullanabilirsiniz. Ancak kesinlikle link kısalt para kazan gibi siteleri asla kullanmayın. Bunlar müşteri adayını sinir eder ve satış sayfasına ulaşmadan müşteriyi adayını kaçırırsınız. Basit bir satış sayfasını yakın zamanda rastladım. Örnek sayfaya buradan ulaşabilirsiniz. Siz bu kadar kısa olmayacak şekilde bir içerik ve etkileyici görsel kullanabilirsiniz.
Satış sayfasını hazırladıktan sonra Facebook üzerinde paylaşmak için link almaya geliyoruz. Bunun için sayfayı paylaşa tıklıyoruz. Orada paylaşım ayarı otomatik olarak sadece ben şeklinde kayıtlıdır. Yani sayfayı sadece siz görürsünüz. Bunun için gelişmiş seçeneğinden herkese paylaşımı açın. Sonrasında ise size verilen linki alın. Aynı şekilde bit.ly gibi servis üzerinden üzerinden linki kısaltın.

Facebook'ta Clickbank Linki Nasıl Paylaşılmalı?

Linki kısaltıp Facebook üzerinde direkt paylaşmayı düşünmeyin. Öncelikle ürün ile alakalı grupları ve gönderileri belirleyin. Sonrasında ise kısa bir açıklama cümlesi hazırlayın. Bu cümle içinde satış sayfası linki ve taglar olsun. Sonrasında ise en çok yorum alan gönderilere siz de bu cümleyi yorum olarak ekleyin. Gruplarda ise aynı cümleyi paylaşın. 
Facebook bu tarz girişimleri izleyebilir. İşi riske atmamak adına gün içinde en faz 10'ar paylaşım yapın. Bunun için etkileşimi yüksek olan grup ve gönderileri seçin. Aksi durumda Facebook sizi toplum kurallarına aykırı bulundunuz diyerek engelleyebilir. Bunu yaşamamak adına işi garantiye alın ve birden fazla hesap oluşturup farklı cümleler ile paylaşım yapın. Böylece sisteminizi kalıcı olarak kurabilirsiniz.

Facebook'ta Clickbank İçin Trafik Sağlayarak Ne Kadar Kazanılır?

Satış ortaklığı işinde bir limit olmadığını bilmenizi isterim. Bu tarz bir çalışmaya günlük olarak 1 saat ayırırsanız seçtiğiniz ürüne göre günlük 50 dolar ile 250 dolara kadar kazanmak mümkün. Elbette kazanmadığınız gün olabilir. Ancak bu durumda genellikle ben uyurken satış oluyor. Yani şuana kadar bu yöntemde satış yapılmadığını neredeyse görmedim. Elbette bu ürüne ve seçtiğiniz paylaşım yerlerine göre değişir.
Bu yazımda sizlere basit şekilde Facebook'tan Clickbank için trafik sağlama tekniği hakkında bilgi verdim. Eğer satış ortaklığı konusunda gerçekten kararlı iseniz size kesinlikle Affilli Online Kazanç Eğitim Seti'ne davet ediyorum. Bu set içeriğinde kanıtlanmış ve halen kullanılan bir çok bilgiyi bulacak ve siz de profesyonel olarak satış ortaklığı üzerinden kazanç sağlayabileceksiniz. Hemen Affiliate Online Kazanç Eğitim Seti'ne sahip olmak için buraya tıklayın.
Son olarak bu yazımı beğendiyseniz hemen sosyal medya hesaplarınız üzerinden çevreniz ile paylaşın. Böylece sevdikleriniz de bu sistemin kazançlarından haberdar olabilir.

0 yorum:

Yorum Gönder

Yorumunuz onay sonrası yayına alınacaktır. Yorumunuz için teşekkürler.

FIRSAT İÇERİKLER LİSTESİNE ŞİMDİ ABONE OL!